Blog

Rampelnik Design
Základem je originalita

Základem je originalita

Ahoj,

vítám vás u svého prvního blogu pod hlavičkou RampelnikDesign. Dlouho jsem přemýšlel co a hlavně jak vůbec napsat ale nakonec sem se nadechl a začal psát. Ono s grafikou je to o dost jiné a v mém případě o dost lepší. Inspiraci prostě dokážete nasát všude. Filmy, hry nebo třeba jen pěkný útvar na obloze. Prostě stačí kratičká chvíle a mám inspiraci. To tady s psaním je to trochu horší.

Když tak přemýšlím tak v dnešním světě má strašně moc lidí po celé planete hodně inspirace a skvělých nápadů. Navíc práce s jedním z mnoha grafických editoru je už dnes běžná i pro děti školního věku. Jak se tedy prosadit když skoro každý a poměrně obstoje udělá obrázek v Photoshopu nebo třeba Gimpu? Nejspíš je to originalita a včasné podchyceni různých událostí a technologií. Kreslící tablet je dnes možné pořídit od 1,500 Kč a tak začínající grafici mají v tomto směru zelenou.

Krom originality tedy přichází zákonitě jednaní a uměni komunikovat. Ono „nemusíte“ být parádní grafik. Musíte mít hlavně dobré nápady. To je pro mě to nejdůležitější. Jak jsem už psal. Grafiku vám dnes udělá hodně lidi, ale nápad, který bude vás odlisovat od ostatních to je to, za co bych já jako zákazník platil.

Já osobně prošel prací pro velké firmy ale i jednotlivce a to především ze dnes populárního herního/streamerského prostředí. Všechna tato práce nesla společní znaky. Pokud možno originalita, i když do časopisů jako Stereo a Video nebo Chip to chtělo určité grafické standarty, komunikace a rychlost. Samozřejmostí, kterou máme i zde na RampelnikDesign je možnost pozdější grafické úpravy a zpětného supportu.

Na RampelnikDesign jsme standartní grafici ale mojí láskou je Rampelnik. Rampelnik je začínající e-shop s tematikou filmu, her a komiksů. Miluji tuto „odbočku“! Tam se mohu jako grafik opravdu jak se lidově říká vyblbnout. Návrhy na trička hrnečky a další věci prostě, nemají žádný standart. Nejsi jako grafik ničím omezený a tak z prvních pozvolných krůčků kdy si člověk uvědomuje, že není ničím svazován, začíná dělat velké skoky a šílenosti a to mam v grafice hodně rád.

Budu se na vás těšit u svého dalšího blogu… jen co mě napadne co bych chtěl vlastě světu napsat.

Author: