Blog

Rampelnik Design
Seznámení s Lukášem

Seznámení s Lukášem

Ahoj,

 

tímto bych tě rád přivítal na mám úplně prvním příspěvku na tomto blogu.

 

Moje reálné jméno je Lukáš Bláha, ale na internetu vystupuji pod přezdívkou AlchyCZ. Tuhle přezdívku má cca 5 – 7 let. Předtím jsem jich měl hodně, ale tato se mi líbila nejvíce a tak mi zůstala. Jinak CZ je tam z toho důvodu, že to moc lidí nepoužívá a tak je stále ve všem volná, bez CZ už je to trochu více obsazené… 😀

 

Teď zřejmě přejdeme na to co umím…. Grafice jako takové se věnuji už 6 let svého života, začal jsem s ní v prvním ročníku na střední soukromé škole SSŠMEP v Mostě. Na jedné hodině programování mi můj kamarád ukázal grafický balíček Corel a hlavně pak program Corel DRAW, který se mi zalíbil a začal jsem v něm každý den trénovat a zdokonalovat některé své techniky. A dále jsem začal postupně objevovat i další grafické programy, jako například GIMP a Inscape.

 

Více jsem se pak zaměřoval na to, jak funguje grafika v marketingu a hlavně pak jak funguje marketing jako takový. Například jak má vypadat správný banner na prodej mobilů, aby upoutal zákazníka, nebo jak se správně píše příspěvek na sociální sítě, aby byl poutaví a výstižný, nebo co je to SEO, atd… Nakonec jsem zjistil že některé věci spolu v marketingu krásně kooperují a jedna bez druhé by nemohli fungovat na 100%.

 

Na konci třetího ročníku na střední škole jsem díky překvapivě dalšímu kamarádovy objevil redakční systém WordPress, ve kterém se vytváří v dnešní době webové stránky, nebo blogy, protože na něj existuje velká řada podpůrných pluginů, šablon a také protože je zdarma a má příjemné uživatelské rozhraní, takže koncovému zákazníku se v něm po předání lépe pracuje. Proto jsem se začal učit i v tomto redakčním systému a spojil jsem zde tvorbu webů a grafiku, která se mi při této práci také velice hodila a začal jsem objevovat kouzla a strasti webdesignu.

 

No a dále tu máme SEO, které jsem já osobně objevil minulí rok a kterému se aktuálně hodně věnuji. Kdyby jsi náhodou nevěděl ty, nebo někdo jiný co je to SEO, tak je to hodně zjednodušeně úprava webu tak, aby se líbil Google, nebo Seznam robotovy, který projíždí neustále webové stránky a kontroluje je a ten ho tak posouval výše ve vyhledávači na konkrétní slova, nebo věty. Díky tomu jste na vyšších pozicích a nemusíte platit zbytečně za reklamu, aby jste byli nahoře a někdo našel váš web či eshop.

 

No a na závěr tohoto příspěvku, tedy spíše slohové práce… 😀 Naučil jsem se, že se vážně člověk neustále za svůj život učí a je důležité si vždy odnést z konkrétního zážitku co nejvíce a hlavně se neustále zdokonalovat v tom co děláme a nebát se zkoušet i nové věci.

 

Proto jestli i ty něco zkoušíš, nebo děláš, tak ti držím palce a hlavně pevné nervy, protože i ty jsou také kolikrát potřeba a zatím ahoj u dalšího příspěvku.

Author: